Центр детского развития Азбука +38 (094) 945 68 02
+38 (094) 945 68 02

Які форми навчання існують у школі

Які форми навчання існують у школі
16
фев
2023

   Зараз існує величезний вибір форми навчання у школі: дистанційна, екстернат, сімейна... Розібратися батькам важко, тому що часто поняття плутаються та замінюються. І, начебто зрозуміло, що є навчання з фізичною присутністю дитини у школі, а є дистанційне. Як розібратися з тим, коли дитина зареєстрована в школі, а навчається дистанційно, або що це за сімейна форма навчання - хто дитину має навчати і як вона отримає атестат? Почнемо розбиратися.

Відповідно до Закону України навчання в школі може бути організовано за такими формами: Інституційна та Індивідуальна. Треба зрозуміти, що в обох випадках можливе очне і дистанційне навчання.

Інституційна = звичайне навчання

Одразу лякає термін “Інституційна”, але все просто: Інституційна форма - це звичайна школа, до якої всі ми звикли. Це звичайний клас з яким працюють вчителі.
Але тут вже існує два різновиди:

  1. Очна форма

  2. Дистанційна форма

Якщо з очним навчанням все зрозуміло, то дистанційне викликає багато питань.
Якщо ви обираєте в школі дистанційну форму навчання, тоді вашу дитину зараховують до класу і навчання проводиться за допомогою будь-яких технологій. Це можуть бути онлайн уроки з вчителем у режимі реального часу за допомогою Zoom платформи. Зверніть увагу, на таких уроках присутні всі діти, які зараховані в даний клас. Вчитель також може використовувати відео уроки в запису або презентації. Деякі школи використовують спеціальні платформи, на яких розміщені уроки і які відкриваються в міру виконання домашніх та тестових завдань.

Важливо:

  • дитина зарахована в школу в обраний клас;
  • дитина навчається за програмою;
  • вчитель відстежує результати (перевіряє домашнє завдання, проводить оцінювання дитини).

Тобто, все те, що є у звичайній школі, але - дистанційно.


Індивідуальна

А ось індивідуальна форма навчання вже поділяється на:

  1. Екстернат

  2. Сімейне (домашнє) навчання

Ці дві форми майже схожі у своєму виконанні, в обох випадках:

  • Діти офіційно зареєстровані в школі;
  • Діти навчаються індивідуально, самостійно;
  • 4 рази на рік проходять оцінювання в школі.

   В чому різниця? Законом України “Про освіту” передбачено, що на домашню (сімейну) форму навчання перейти може будь-яка дитина без поважних на то причин. Батькам потрібно лише написати заяву на ім’я директора.
А екстернатна форма навчання передбачає, що в дитині повинна бути одна з поважних причин для переходу на цю форму: особливі потреби дитини, дитина-спортсмен, часті переїзди родини або якщо дитина випереджає шкільну програму.

А яку форму навчання ви обираєте для своєї дитини?

Так. Якщо обрана форма навчання не приносить бажаного результату, батьки мають право перевести дитину з дистанційної або індивідуальної форми на очну. Треба мати на увазі, що до війни були певні обмеження, наприклад, переведення на індивідуальну форму навчання або екстернат було можливим не пізніше ніж за три місяці до річного оцінювання, але під час війни ці обмеження зняті.


Так, це також можливо. Багато батьків бажають, щоб дитина була зареєстрована в школі за місцем прописки, але навчання в цій школі може бути не організовано. Тому, батьки можуть обирати іншу школу для реального навчання. Як це зробити правильно - ми розповімо в наступній статті.


Лицензия в сфере дошкольного образования
Лицензия в сфере дошкольного образования
Запись на пробное занятие
Оплатить Правила при поступлении в центр
Последние статьи
Все статьи
Мы в социальных сетях
Подписка на новости «АЗБУКИ»!